Stolica Japonii jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata. Tokio uważane jest za jedno z tych miejsc, które należy zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Ilość atrakcji, które oferuje to miasto jest niesamowita. Z drugiej jednak strony, mając niewiele czasu na zwiedzanie, rodzi się nie lada problem z wybraniem konkretnych punktów. Dziś postaram się stworzyć subiektywną listę 10 miejsc, które warto zobaczyć będąc w stolicy Japonii. Z góry jednak zaznaczam, że było bardzo ciężko i o wiele prościej byłoby stworzyć listę 100 takich miejsc.

Tokio jest największym miastem Japonii leżącym nad Oceanem Spokojnym w Zatoce Tokijskiej na Honsiu. Jest odrębną jednostką w podziale administracyjnym kraju, a władze wyróżniają w mieście trzy obszary: 23 dzielnice, region tama oraz wyspy. W samym Tokio jest niemal 14 milionów mieszkańców, a licząc całą aglomerację zwaną Tokyo Megalopolis Region ta liczba wzrasta do 37,9 mln.

Cała Japonia ma bogatą kulturę, kuchnię oraz mnóstwo wspaniałych historii, lecz jest to tak szeroki temat, że należy się temu osobny artykuł, który na pewno jeszcze na tym portalu się pojawi. Poniżej przedstawię 10 miejsc, które warto zobaczyć w Tokio.

  1. Shibuya

Jest to dzielnica handlowo – usługowa, znana także jako dzielnica mody. Jeśli ma się odpowiednią ilość czasu, to warto przejść się całą, lecz atrakcją, która przyciąga największą ilość osób jest najruchliwsze skrzyżowanie na świecie. Ogrom reklam, grających bilbordów, tysiące ludzi – to robi wrażenie.

  1. Ginza

Ginza jest za to najbardziej stylową dzielnicą w Tokio. Znajduje się tam wiele domów mody oraz drogich butików – można zobaczyć gdzie ubiera się japońska elita. Jednak nie to jest najważniejsze, ponieważ  znajduje się tam jeden z największych targów na świecie – Tsukiji. Można znaleźć tam przede wszystkim lokalne przysmaki, ryby oraz owoce morza. Warto zaznaczyć, że część specjałów można spróbować za darmo, a sprzedawcy przeważnie nie są nachalni. Ilość zróżnicowanych, wspaniałych smaków jest ogromna. Punt obowiązkowy.

  1. Ogrody Hama Rikyu

Miejsce, które na pewno cieszy oko. Piękna zieleń, w tle drapacze chmur, idealnie przycięta trawa – wymarzony widok z okna. Ogrody te należały kiedyś do rodziny cesarskiej, jednakże zostały one później przekazane do użytku publicznego. Osobiście przypomina mi trochę nowojorski Central Park i jest ulubionym miejscem wypoczynkowym w mieście.

  1. Asakusa i Sensio-ji Temple

Sensio-ji jest najczęściej odwiedzaną świątynią w Japonii mieszcząca się w dzielnicy Asakusa. Ta wspaniała buddyjska świątynia została zbudowana w 645 roku. Została jednak zburzona podczas II wojny światowej, lecz kilka lat później odbudowana nadal stanowi cenny zabytek. Otoczona jest obecnie wieloma straganami, gdzie można zakupić ciekawe pamiątki oraz spróbować lokalnych specjałów.

  1. Odaiba

Jest to sztuczna wyspa, która obecnie pełni funkcję głównego kompleksu rekreacyjnego w stolicy Japonii. Znajdziemy tu tradycyjne onseny (łaźnie publiczne), restauracje i centra handlowe. Bardzo duże wrażenie robi sam dojazd na wyspę. Połączona z lądem jest mostem Rainbow Bridge, a dociera tu pociąg Tokyo Monorail poruszający się na podwyższonych torach. Daje to o wiele większą frajdę oraz pozwala dostrzec o wiele więcej rzeczy.

 

  1. Government Building

Jest to miejsce dla fanów wysokich budynków i licznych tarasów widokowych. Na budynkach rządowych znajduje się wiele miejsc, z których można podziwiać panoramę Tokio. Prócz tarasów widokowych znajdują się tam liczne restauracje i kawiarnie. Wyobraźcie sobie uczucie, w którym pijecie kawę na 50 piętrze i zza okna podziwiacie Fuji. 😉

  1. Tokyo Sky Tree

Najwyższy budynek w Tokio oraz najwyższa wieża widokowa na świecie znajdująca się w dzielnicy Sumida. Obecnie stanowi jeden z symboli Japonii. Mierzy dokładnie 634 metry wysokości, lecz ogromne wrażenie robią superszybkie windy, które przewożą turystów z prędkością 600 metrów w ciągu minuty. Na wieży rozciąga się piękna panorama całego miasta, a przy dobrej pogodzie można dostrzec również górę Fuji.

  1. Yasukuni Shrine

Chram shintoistyczny w Chiyoda. Kaplica powstała w 1869 roku na część pamięci poległych żołnierzy, którzy oddali swoje życie w licznych wojnach w służbie cesarza. Miejsce, w którym czuje się bardzo podniosłą atmosferę. Tam znajdują się dusze 2,5 miliona żołnierzy. Wszelkie dane, wraz z pochodzeniem, data i miejscem śmierci są zapisane w Sanktuarium Yasukun.

  1. Ueno Zoo

Najstarsze zoo w Japonii powstałem w 1882 roku. Jego symbolem są olbrzymie pandy, które pierwszy raz znalazły się tam w 1972 roku w ramach uregulowania stosunków chińsko-japońskich. Znajduje się tam znacznie więcej oryginalnych zwierzaków niż w innych ogrodach zoologicznych, a całą trasę można przebyć kolejką nadziemną. Uważam, że wiele osób nie docenia tego miejsca, a warto przyjść tu przynajmniej dla czerwonej pandy. Zoo znajduje się w parku rekreacyjnym, gdzie wokół znajdują się liczne muzea oraz galerie sztuki.

  1. Akihabara

Dzielnicę tą można nazwać elektronicznym miastem w mieście. Chyba najbardziej znana dzielnica w Tokio. Mieści się tam mnóstwo sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz grami. Spotykają się tu fani mangi oraz anime. Największy ruch jest zawsze na Chuo Dori oraz bocznych ulicach wokół Akihabary. Jest tu wiele kawiarni tematycznych, a na każdym kroku można spotkać przebranych Japończyków za ulubione postaci.

 

Wiele osób uważa, że za sam lot do Tokio trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Oczywiście, takie ceny bardzo często się pojawiają, jednakże można znaleźć bilety o wiele tańsze. Dla przykładu, bilety w dwie strony z warszawskiego lotniska Chopina do portu lotniczego Tokio Narita (przesiadka w Rzymie Fiumicino) można znaleźć już w cenie 2179 zł w 2 strony. Co ciekawe, musielibyśmy zapłacić 200 zł więcej, jeśli kupilibyśmy bilet bezpośrednio z Rzymu do Tokio, a do stolicy Włoch pojechalibyśmy na własną rękę (co również generowałoby dodatkowe koszty).

Facebook Comments
5 1 vote
Article Rating